Realisatie van flexwoningen in Wijk bij Duurstede komt steeds dichterbij

Heuvelrug Wonen zal de toekomstige flexwoningen plaatsen en vervolgens verhuren op de beschikbaar gestelde gemeentegrond. De gemeente neemt op haar beurt de verantwoordelijkheid voor de aanleg van de openbare ruimte. Wethouder Hans Buijtelaar is trots op de snelheid waarmee deze woningen worden gerealiseerd. “De vraag naar betaalbare woningen is enorm. Ondanks dat er nieuwbouwplannen in ontwikkeling zijn, is de inzet op flexwoningen van groot belang. Het duurt namelijk nog jaren voordat nieuwbouwprojecten zijn voltooid. Deze flexwoningen bieden sneller onderdak aan woningzoekenden. Die kunnen van daaruit op termijn weer doorstromen naar een andere woning. Ze brengen beweging in de woningmarkt die momenteel muurvast zit.”
Een flexwoning is compact en slim ontworpen
De 52 flexwoningen die binnenkort op het terrein worden geplaatst, zijn compact en ontworpen om optimaal gebruik te maken van de beschikbare ruimte. Ze worden rug aan rug geplaatst, waardoor ze van buitenaf gezien een volwaardig huis vormen. Vanwege hun beperkte omvang zijn ze geschikt voor 1 tot 2 persoonshuishoudens of voor een eenoudergezin met kinderen.
De woningen dienen als doorstroomwoningen
Het merendeel van de flexwoningen is bestemd voor lokale woningzoekenden, zoals jongeren, starters en spoedzoekers. Het overige deel is bestemd voor vergunninghouders en Oekraïense vluchtelingen die sinds het uitbreken van de oorlog in onze gemeente worden opgevangen, maar hun huidige onderkomen moeten verlaten vanwege een herbestemming van het pand.
Het proces verloopt gestaag en er is al veel werk verricht
Op 3 juli werd de omgevingsvergunning voor de bouw verleend. Met de bijna voltooide sloop van de manege en de geplande bodemsanering in augustus, start het woonrijp maken van het gebied. Dit zal waarschijnlijk tot 15 september duren. Na deze fase wordt de infrastructuur voor water, elektra en internet aangelegd. De partijen zijn hoopvol dat de eerste woningen in november geplaatst kunnen worden om ze zo snel mogelijk daarna in gebruik genomen te kunnen worden.